میهن سایت

رنگ مو و همه آنچه باید در مورد رنگ کردن موهای تان بدانید

رنگ مو در زیبایی موی شما نقش بسزایی دارد

رنگ کردن مو از کارهای تخصصی میباشد که نیاز به مهارت خاصی دارد. شما با نکته های ساده ای می توانید موهای تان را خودتان رنگ کنید.

رنگ مو یکی از مهمترین بخش هایی میباشد که در زیبایی موی شما نقش بسزایی دارد و می تواند تغییراتی باور نکردنی را در چهره ی شما ایجاد کند بنابراین امکان دارد در طول عمر خود بارها و بارها موهایتان را رنگ کنید و همیشه با این موضوع رنگ کردن در ارتباط باشید .

در این مقاله ما مطالبی در زمینه رنگ کردن موها به شما ارائه می دهیم که جزو باورهای غلط مردم در مورد رنگ موها می باشد.

باورهای غلط رایج در مورد رنگ مو
_ یکی از باورهای غلط این میباشد که زمانی که شما موهایتان را رنگ کرده اید موهای شما نیاز زیادی به مرطوب کننده و نرم کننده پیدا می کند و بسیاری معتقدند که نرم کننده ها چه ماسک باشد و چه شامپو باعث ریزش موها می شوند اما باید بدانید که این یک باور غلط می باشد و نرم کننده ها باعث آب رسانی و لطافت موهایتان می شوند بنابراین بهتر میباشد که از آن ها استفاده کنید بخصوص زمانی که موهایتان رنگ شده میباشد زیرا در این زمان موهایتان بیشتر نیازمند رنگ کردن می باشد.

_ باور دیگر مسئله ی رنگ روی رنگ می باشد که بسیار میان خانم ها شایع شده میباشد و همه بر این باورند که رنگ کردن دوباره ی موهای رنگ شده باعث زیباتر شدن موها می شود این یک باور کاملا غلط می باشد بهتر میباشد فقط ریشه های موهایتان که رشد کرده را رنگ کنید و از رنگ کردن دوباره ی موهایتان که صدمه زیادی به موهایتان می زند جدا خودداری کنید.

_ یک باور دیگر این میباشد که موهایتان را زمانی که خشک میباشد رنگ کنید بهتر رنگ می گیرد اما اشتباه میباشد زیرا موهای خشک تشنه می باشند و کاملا مواد شیمیایی رنگ را جذب می کنند و باعث صدمه رسیدن زیادی به موها می شوند. بهتر میباشد موهایتان را قبل از رنگ کردن به کمک ماسک های مرطوب کننده مرطوب کنید وبعد رنگ کنید تا موهایتان کم تر صدمه ببیند.

رنگ موهای طبیعی

رنگ کردن مو از کارهای تخصصی میباشد که نیاز به مهارت خاصی دارد

۵ نکته ی اساسی برای کسانی که اولین بار مو های خود را رنگ می کنند
اگر جزو آن دسته از اشخاصی هستید که تا بحال موهای خود را رنگ نکرده اید و برای اولین بار می خواهید موهایتان را رنگ کنید سعی کنید نکات زیر را به کار برید زیرا باعث می شوند که شما نتیجه بهتری بگیرید.

نکته ی اول در رنگ کردن مو
شما باید رنگ مویی را انتخاب کنید که ۱ یا ۲ درجه از رنگ موهای طبیعی خودتان روشن تر یا تیره تر باشد زیرا این تغییر چهره برای اولین بار بهتر میباشد تا حد زیادی نزدیک به چهره ی طبیعی شما باشد .

نکته ی دوم در رنگ کردن مو
توضیحات روی برچسب رنگ مو را به دقت مطالعه کنید و به موقع رنگ مو را از روی موهایتان بشویید ، و به هیچ عنوان بیشتر از زمان ذکر شده رنگ مو را روی موهایتان باقی نگذارید زیرا باعث صدمه رساندن به ریشه ی موهایتان می شود.

نکته ی سوم در رنگ کردن مو
بهتر میباشد موهایتان را زمانی رنگ کنید که چرب باشد زیرا چربی روی موها باعث جلوگیری از صدمه رسیدن به موها می شود.

نکته ی چهارم در رنگ کردن مو
برای جلوگیری از صدمه رسیدن به موهایتان بهتر میباشد که از یک نوع رنگ استفاده کنید و چند رنگ مو را باهم مخلوط نکنید.

نکته ی پنجم در رنگ کردن مو
حتما پس از رنگ کردن موهایتان از شامپوهای مخصوص موهای رنگ شده و ماسک های تغذیه ای مناسب استفاده کنید.
منبع :arayeshik.com

فروشگاه مارکت سنتر