میهن سایت

راهنمای خرید کرم پودر برای نوروز

کرم‌ پودر از جمله محصولات آرایشی میباشد که تاثیر قابل‌ توجهی در زیبایی چهره دارد‎

در این مطلب به نکته‌هایی اشاره می‌کنیم که بهتر میباشد هنگام خرید کرم‌ پودر به آنها توجه داشته باشید.

کرم‌ پودر از جمله محصولات آرایشی میباشد که تاثیر قابل‌ توجهی در زیبایی چهره دارد و اگر رنگ و بافت آن به درستی انتخاب شود، می‌تواند نقص‌های صورت را بپوشاند و چهره را زیباتر کند اما انتخاب نادرست می‌تواند حالت ماسیدگی روی صورت ایجاد و چهره را از حالت طبیعی خارج کند. در این مطلب بهنکته‌هایی اشاره می‌کنیم که بهتر میباشد هنگام خرید کرم‌ پودر به آنها توجه داشته باشید.

چه رنگ کرم‌ پودری مناسب پوست شماست؟

هنگام انتخاب کرم‌ پودر 3 رنگ را امتحان کنید؛ رنگ همرنگ با پوستتان، طیف رنگی روشن‌تر و طیف رنگی تیره‌تر. هر یک از این 3 رنگ را روی خط چانه امتحان و صبر کنید تا کرم‌ پودر جذب پوست شود. هر رنگی که محوتر شد، یعنی برای پوست شما مناسب‌تر است. اگر امکان امتحان کرم‌ پودر وجودنداشت، شیشه کرم‌ پودر را جلوی چانه‌تان بگیرید تا متوجه شوید کدام رنگ به پوستتان نزدیک‌تر است.

چه نوع کرم پودری بخریم؟

کرم پودر مایع

کرم‌ پودرهای مایع پوشانندگی ضعیفی دارند. با این حال تعداد مصرف‌کنندگان شان بالاست و مناسب هر نوع پوستی هستند. این نوع کرم‌ پودر را به سادگی با اسفنجی مرطوب می‌توان روی پوست پخش کنید. استفاده از مرطوب‌کننده زیر آن نیز مشکلی ایجاد نمی‌کند.

کرم پودر فومی

میزان پوشش‌ دهی موس‌ها (فوم‌ها) متوسط است. این نوع کرم‌ پودر، در واقع، ترکیبی از پودر و کرم مرطوب‌ کننده و مناسب پوست‌های مختلط و چرب است. هنگام استفاده موس‌ها باید کمی آنها را در دستتان گرم کنید تا بهتر روی پوست بخوابد.

کرم پودر مناسب

کرم‌ پودر مناسب پوستتان را انتخاب کنید‎

کرم پودر خامه‌ای

انواع خامه‌ای و غلیظ پوشانندگی کاملی دارند. به راحتی روی پوست پخش می‌شوند و به‌دلیل غلظت بالا و پوشانندگی عالی و ماندگاری خوبی که روی پوست دارند، پرطرفدارند. اغلب آرایشگران از این نوع کرم‌ پودر برای پوشاندن لک و نواقص صورت استفاده می‌کنند.

کرم پودر رنگی

این نوع مرطوب‌ کننده‌ها نیز از انواع کرم‌پودرها محسوب می‌شوند. اندازه پوشانندگی آنها به نسبت، متوسط رو به ضعیف و مناسب افرادی میباشد که تمایل چندانی به آرایش کردن ندارند و ضمن مرطوب کردن پوستشان ترجیح می‌دهند کمی به پوستشان رنگ بدهند. این نوع کرم‌پودر طبیعی‌ترین حالت ممکن راروی پوست ایجاد می‌کند.

کرم پودر بالشتی

این نوع کرم‌پودر مایع میباشد و پوشانندگی ضعیفی دارد، اما بسیار پرطرفدار است. به راحتی می‌توان این کرم‌پودر را روتوش کرد و مشکل پوستی جدی ایجاد نمی‌کند. کرم‌ پودر کوسنی همراه با اسفنج استفاده می‌شود.

کرم پودر سرمی

میزان پوشش‌دهی کرم‌ پودرهای سرمی ضعیف است. این نوع کرم‌پودرها اغلب لک‌ها را چندان محو نمی‌کند، ولی اندازه چین و چروک را کاهش می‌دهد. در واقع، این نوع کرم‌ پودر به‌ علت نوع بافتی که دارد به عمق چین‌ها نفوذ کرده و با پر کردن شیارها چین و چروک را محو می‌کند. بیشتر کرم‌پودرهایسرمی حاوی ترکیبات ضد‌پیری و مواد سفید‌کننده و روشن‌کننده پوست هستند. این نوع کرم‌پودر باید با احتیاط روی جای زخم استفاده شود.

کرم پودر کرمی

کرم‌ پودرهای کرمی هم مانند انواع غلیظ خامه‌ای که اغلب برای گریم استفاده می‌شوند، پوشانندگی خوبی دارند. پایه آنها روغنی میباشد و اغلب ضمن ماندگاری طولانی، درمان مناسبی برای پوست‌های خشک هستند. با وجود این توصیه می‌کنیم زیر کرم‌پودر همیشه از نرم‌کننده یا مرطوب‌کننده استفاده کنید.

کرم پودر خمیری

این نوع کرم‌پودرها هم پوشانندگی ضعیفی دارند و چندکاره محسوب می‌شوند. در عین رنگی‌بودن و پوشاندن نسبی لک‌های صورت، مرطوب‌کننده هستند و حاوی ضد‌آفتاب و ترکیب‌های آنتی‌اکسیدان و ضد‌چروک‌اند. این نوع کرم‌پودر بهترین نوع برای استفاده روزانه است.

کرم پودر معدنی

پوشانندگی بسیار ضعیفی دارند. بافت آنها پوست را نرم و لطیف می‌کند و بدون ترکیب‌های شیمیایی و رنگ و اسانس هستند، بنابراین اغلب مناسب پوست‌های حساس‌اند. می‌توانید از نوعی از کرم‌پودر که پوشانندگی قوی‌تری دارد روی این نوع پودر کمک بگیرید، اما اگر پوست خشکی دارید، این کار را نکنید.این پودر را به کمک فرچه یا اسفنج باید روی پوست بزنید.

منبع : salamat.ir

فروشگاه مارکت سنتر