میهن سایت

تاریخ انقضای لوازم آرایشی چقدر است؟

هر لوازم آرایشی تاریخ انقضایی دارد ، که باید به آن دقت کرد

هر لوازم آرایشی تاریخ انقضایی دارد که اغلب بر روی تیوپ آن درج شده است. البته جدای از آن در بیشتر محصولات آرایشی یک تاریخ انقضای دیگری نیز درج می شود که مبنی بر مدت زمان استفاده از محصول پس از بازشدن در آن است. در اینجا یک نمودار از زمانی که ما باید آن ها را دور بریزیم آمده است.

رژگونه (18-12ماه)
به تاریخ انقضای رژگونه ها دقت کنید. اگرچه رژگونه پودری یک ماده آرایشی خشک است، اما به مرور زمان و گذشتن از تاریخ استفاده آن، باید کنار گذاشته شود. این موضوع در مورد نوع کرم آن بسیار اساسی است. تاریخ انقضای رژگونه ها اغلب میان 12 تا 18 ماه است.

رژلب (18-12 ماه)
رژلب از آن دسته لوازم آرایشی میباشد که دیر فاسد می شود، اما به علت برخورد زیاد با لب و دهان نباید از آن ها زیاد استفاده کرد. خصوصا بعد از سرماخوردگی یا بیماری های دهان و لب، رژلب تان را عوض کنید. ظاهر رژ لب فاسدشدن آن را نشان می دهد. رژ لب های جامد وقتی محکم می شود و خوب روی لب نمی نشیند و رژلب های مایع وقتی چسبناک می شود، باید با آن ها خداحافظی کنید. عمر مفید یک رژلب میان 12 تا 18 ماه است.

مداد چشم (24-18 ماه)
دورانداختن مدادهای قدیمی بسیار اساسی است. از آنجایی که چشم ها بسیار حساس هستند، مراقبت و نگهداری موادی که با چشم سروکار دارد، بسیار سخت است. برای اینکه عمر مداد خط چشم را بیشتر کنید، آن را به کرات بتراشید تا پوشش بیرونی مداد تراشیده شود. اگر از مدادهای خود به درستی نگهداری کنید، حدود 18 تا 24 ماه باقی خواهدماند.

محبوب ترین لوازم آرایشی

نگهداری لوازم آرایشی که با چشم سروکار دارد به علت حساس بودن ،بسیار اساسی است

ریمل (4-3 ماه)
ریمل جزو یکی از محبوب ترین لوازم آرایشی محسوب می شود که خانم ها برای زیباتر نشان دادن چشم های خود آن را مدام استفاده می کنند اما باید توجه داشت برای کاهش عوارض چشمی هر ریملی تنها 3 تا 4 ماه تاریخ انقضا دارد و گذشت این تاریخ به منزله دورانداختن آن است. هر زمانی که شما برس ریمل یا خط چشم خود را به درون مخزن آن فرو می برید در واقع آن را در میان باکتری ها فرو خواهید برد. درواقع این محصول دارای کوتاه ترین طول عمر است. از این رو اگر مایلید چشمان خود را از خطر ابتلا به عفونت ها دور کنید، بهتر میباشد خساست به خرج ندهید و زود به زود ریمل تان را عوض کنید.

لاک (2 سال)
شاید تصور کنید لاک ناخن تاریخ انقضا ندارد و لزومی ندارد لاکی که سال هاست در میان لوازم آرایش تان میباشد را دور بریزید. بهتر میباشد بدانید لاک ناخن به علت انتقال ماده حساسیت زا به بقیه بخش های پوست و آسیبی که به ناخن وارد می کند، نباید به مدت طولانی استفاده شود و منقضی شدن آن برای سلامت پوست بسیار مضر است. افراد محصولات آرایشی استاندارد و مارک های معتبر را فقط از مراکز مطمئن خریداری کنند تا از زیان و ضرر مواد تقلبی محصولات آرایشی بهداشتی جلوگیری شود. بهتر میباشد لاک های تان را بعد از 2 سال دور بیندازید.

کرم پودر (12-6 ماه)
مطالعات جدید دانشمندان نشان می دهد؛ توجه و نداشتن دقت کافی بر روی تاریخ استفاده لوازم آرایشی می تواند عوارض جبران ناپذیری برای پوست داشته باشد. کرم پودرهای پوششی بیشترین طرفداران را در میان لوازم آرایشی دارد و استفاده کنندگان آن باید بدانند تمام کرم پودرهایی که خطوط و لک های پوستی را برطرف می کند، تنها میان 6 تا 12 ماه تاریخ انقضا دارد و کانسیلرها حداکثر 1 سال نیروی ماندگاری دارد. خانم ها برای محافظت از پوست صورت خود و جلوگیری از بروز سرطان، باید لوازم آرایشی مرغوب، معتبر و دارای تاریخ انقضا خریداری کنند در غیر این صورت عوارض جبران ناپذیری به مرور برای پوست و چشم های آن ها به وجود می آید.

• از آنجایی که چشم ها بسیار حساس هستند، مراقبت و نگهداری موادی که با چشم سروکار دارد، بسیار اساسی است.

منبع:مجله زیبایی سالم

فروشگاه مارکت سنتر